wtorek, 31 marca 2009

1 kwietnia to Dzień Marnowania Energii (Energy Wasting Day) - włączamy wszystkie światła, pierzemy w pralce jedną parę skarpetek, włączamy kuchenki i piecyki, otwieramy lodówkę. To oryginalny i szalony pomys organizacji Together z Wielkiej Brytanii. Mocno przerysowany (anty)bohater ma inspirować do... No właśnie, zobaczcie sami!

Najpierw była seria 8 krótkich filmów o życiu seksualnym insektów. Reżyserem jest Isabella Rossellini, która również wciela się w rolę owadów samców i pokazuje w jaki sposób kopulują insekty. Wszystko wymyślono tak aby można obejrzeć w komputerze i telefonie komórkowym - szybko, zwięźle, przy wykorzystaniu kreskówkowych planów i ciekawych kostiumów i przede wszystkim zabawnie. Druga seria (premiera 1 kwietnia w amerykańskiej telewizji Sundance Channel) dotyczy zwierząt morskich. Konwencja podobna - zabawny i zarazem rzeczywisty obraz życia intymnego morskich mieszkańców. Zapowiada się   jeszcze bardziej interesująco i wesoło.

Ze starej serii - mucha

 

 

Nowy sezon nadchodzi

 

poniedziałek, 30 marca 2009

Zuepełnie nienaturalny pomysł - uprawianie roślin domowych do góry nogami. Rośliny wiszą zielonym do dołu w specjalnie skonstruowanych doniczkach, z których nic nie wypadnie, nie wyparuje, wystarczy podlać raz na miesiąc. Ciekawe tylko co na to rosliny?

niedziela, 29 marca 2009

Spodobało mi się podróżowanie po miastach sprzed 100 laty. Dzisiaj niedzielna przejażdżka po Madrycie. Czuje się majestat metropolii.

sobota, 28 marca 2009

Zagłosuj na Ziemię, dzisiaj o 20.30 gasząc światło na 60 minut - dla Ziemi. Na stronie EarthHour m.in. o tym gdzie zgaśnie światło w Polsce, gdzie spędzić miło czas po ciemku i jak zadeklarować swój udział.

piątek, 27 marca 2009

Dlaczego nie wprowadzono zamiast foliówek, papierowych (makulaturowych) toreb, tylko ekofoliówki, których recykling jest dyskusyjny. Chodzi o koszty produkcji i odpowiednie lobby. Powoli jak widać i słychać sytuacja się zmienia i być może niedługo będziemy wynosili swoje zakupy w paierowych torbach. Sam widziałem w supermarkecie pewnego pana (być może z USA), który przyszedł z dużymi paierowymi torbami i włożył do nich cały kosz zakupów. Pojawiło się lobby ekotoreb pojawili się i od razu producenci oferujący pełny zakres pomysłów i produktów bardziej i mniej eko.

Spodobała mi się oferta (dostępna w Polsce) firmy amerykańskiej, która oferuje bogaty wybór papierowych toreb. A szczególne torba na odpady organiczne np. liście, trawę i inne resztki z ogrodu. Co robi się z takimi odpadkami jak nie ma się kompostownika? Oczywiście ładuje do wielkiego foliowego wora i wrzuca do śmietnika, albo wystawia przed posesję i czeka aż zabiorą go służby porządkowe. Totalna bzdura!

czwartek, 26 marca 2009

Fantastyczna przejażdżka po Barcelonie z 1908 roku! Wręcz hipnotyzujący obraz.

środa, 25 marca 2009

Jakiś czas temu amerykańskie media podały informację dającą dużo do myślenia. Otóż: "przywiązanie Amerykanów do miękkiego papieru toaletowego szkodzi środowisku bardziej niż ich zamiłowanie do dużych samochodów czy fast foodów". 98% sprzedawanego tam papieru toaletowego produkuje się z wycinanych specjalnie drzew! Mało tego w ubiegłym roku sprzedaż luksusowego papieru toaletowego wzrosła w USA o 40%! Skąd takie przywiązanie? Oczywiście z nieświadomoości i reklam koncernów, które oferują jedynie mięciutki papierek. Powstała więc kampania uświadamiająca i mająca przekonać ludzi, że papier z recyklingu nie jest tekturą do ... Zaangażował się Greenpeace i gwiazdy popkultury. Wyzwanie potężne i na efekty chyba będzie trzeba długo poczekać.

Proponuję wprowadzenie od razu ekstremalnych rozwiązań (dla ratowania środowiska i za rozpustę) - "papieru toaletowego" wielokrotnego użytku! Pomysł oczywisty i zarazem w dzisiejszych czasach jakże niepraktyczny. Zamiast rolki mamy worerczek z kolorowymi szmatkami. Po podtarciu (może być na sucho albo na mokro) odkłada się szmatkę do woreczka na brudy  i zapełniony pierze, prasuje i co tam jeszcze chce aby użyć ponownie. Firma poleca standardowy produkt - flanela i tetra, oraz premium - flanela z welurem. Także w różnych kolorach i wzorach, w wersjach wzmocionych i zwykłych. Pomysł faktycznie ekstremalny i chyba nie bardziej ekologiczny niż papier makulaturowy.

poniedziałek, 23 marca 2009

W Białym Domu, a właściwie za Domem, bo w południowej części będzie rosło mnóstwo warzyw, ziół i owoców. A wszystko za sprawą Michelle Obama, która postanowiła zagospodarować olbrzymi trawnikowy plac. W ten sposób Pierwsza Dama chce promować ekologiczne i lokalne jedzenie. Będą też dwa ule i kompostownik, bo ekologia to priorytet całego przedsięwzięcia. Wszystkie plony trafią do kuchni a potem na stół Państwa Obama i ich gości. Sprawa jest poważna, bo i trochę polityczna. Promocja lokalnego, na własny użytek i zdrowego jedzenia to potencjalna strata dla wielkich rolniczych gospodarstw.

Dobry pomysł idący z góry może okazać się nie tylko receptą na kryzys ale w perspektywie czasu przynieść wiele korzyści dla Amerykanów, którzy nie zwykli oszczędzać na jedzeniu szczególnie tym niezdrowym. Taka edukacja dzieci musi wyjść na zdrowie.

 

niedziela, 22 marca 2009

Nowy mocny film organizacji PETA. W roli głównej krokodyl bez skóry (z głosem wokalistki Pink) i królik bez futra (z głosem komika Ricky'ego Gervaisa). Kampania w konwencji  ponurego żartu.

 
1 , 2 , 3
| < Marzec 2009 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
Tagi
statystyka blogi Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...