klimatycznie

wtorek, 07 stycznia 2014

'Zmiana klimatu zaczyna się tu'

piątek, 22 listopada 2013
piątek, 04 stycznia 2013
piątek, 06 lipca 2012

W obronie Arktyki przed przemysłowym wykorzystaniem i ekologiczną dewastacją Greenpeace umieści flagę i milion podpisów, na dnie morskim pod biegunem północnym.Celem kampanii jest nakłonienie ONZ do przyjęcia rezolucji na rzecz utworzenia Arktycznego Sanktuarium Przyrody, w którym obowiązywał będzie zakaz wierceń ropy naftowej i przemysłowych połowów zagrażających środowisku naturalnemu. Uratuj Arktykę. Złóż swój podpis!->

 

niedziela, 08 stycznia 2012
wtorek, 27 grudnia 2011
wtorek, 02 sierpnia 2011
środa, 25 maja 2011

'Globalne ocieplenie:

kto tu będzie

by zobaczyć konsekwencje?'

 

Kampania brazylijskiej gazety O Estado de São Paulo

poniedziałek, 07 grudnia 2009

Diabeł siedzi spokojnie na fotelu, obserwuje i czeka... na ludzi, którzy podążają (wwięrcają się) w kierunku piekła. Na ścianie napis głosi - 'Nikt nie myśli o tym, że nasza planeta staje się coraz cieplejsza. Wydobywanie ropy jest główną przyczyną zmian klimatycznych. I nic w tym zakresie nie ulega poprawie. Zawalczmy o Ziemię. Uniknijmy Sądu Ostatecznego'.

Opis obecnej rzeczywistości i prowokacja to pomysł organizacji  Tcktcktck. Kolejny pomysł, aby uświadomić i zmobilizować władze do wprowadzenia stosownych regulacji prwnych, chroniących środowisko, na Konferencji Klimatycznej w Kopenhadze. Sami się pchamy do piekła. Diabeł nie musi kusić, zachęcać nas! Czeka...

piątek, 04 grudnia 2009

Politycy przepraszają za to, że nie zapobiegli zmianom klimatycznym, chociaż mogli! Przepraszają z plakatów rozwieszonych na lotnisku w Kopenhadze. A to z racji Szczytu Kliamtycznego, który rozpoczona się już 7 grudnia. Akcja Greenpeace zwraca uwagę i daje do myślenia nie tylko pasażerom lotniska.

Przepraszają - Barack Obama (USA), Nicolas Sarkozy (Francja), Donald Tusk (Polska), Angela Merkel (Niemcy), Luiz Inacio Lula da Silva (Brazylia), Gordon Brown (Wielka Brytania), Stephen Harper (Kanada) i Jose Luis Rodriguez Zapatero (Hiszpania).

piątek, 27 listopada 2009

Już w grudniu (7-18) na Szczycie Klimatycznym w Kopenhadze, politycy będą mieli kolejną szansę (być może ostatnią) na podjęcie zdecydowanych działań na rzecz światowego porozumienia w sprawie ochrony klimatu i redukcji emisji gazów cieplarnianych. Warto ich zmobilizować do słusznego działania, do przypomnienia jaka odpowiedzialność na nich spoczywa.

Można to zrobić za pomocą akcji - Ty decydujesz, i złożyć podpis!

Świat w Twoich rękach. Zachęcam!!!


 

Nie bądź ignoratem!

wtorek, 24 listopada 2009

Mocno zapadający w pamięć, kontrowersyjny, wstrzącający, wyrazisty - taki jest film organizacji Plane Stupid, która chce zapobiec zmianom klimatu spowodowanym nadmiernym rozwojem ruchu lotniczego!

Miś polarny to symbol zmian klimatycznych, często występujący niemal obowiązkowo w akcjach tego typu. Tutaj (chyba?) jednak przesadzono.

czwartek, 12 listopada 2009

Dzieci protestują, wychodzą na ulicę i walczą o swoją przyszłość! Bo ich los zależy od decyzji podjętych dzisiaj, od podjęcia zdecydowanych działań zmierzających do ograniczenia emisji gazów cieplarnianych podczas sczytu ONZ na temat zmian klimatu w grudniu tego roku, w Kopenhadze.

Poniższy film został stworzony z inicjatywy Moms Against Climate Change, która zachęca rodziców do przysyłania zdjęć swoich dzieci, które będą wyświetlane na ścianie w pobliżu Parlament Hill w Ottawie, aby premier Kanady - Stephen Harper wiedział jak ogromna spoczywa na nim odpowiedzialność!  

czwartek, 15 października 2009

Co ja mogę zrobić w związku ze zmianami klimatu? Mógłbym przecież pomóc, zrobić coś małego, dołożyć do działań globalnych. Trochę się martwię. Może chociaż nie psuć już i tak zepsutego klimatu. Nie szkodzić znaczy pomagać? Mieć czyste sumienie. Poczuć się dobrze, zrobić coś dla siebie i dla innych. Myśleć o przyszłości, przyszłości dzieci. Czy to coś da? Czy nie jest za późno? Wierzyć w siebie i innych. Zachęcić i uświadomić innych!? Wszyscy mamy więcej energii niż myślimy. W jedności siła! - Trudne pytania, wątpliwości. Czy tylko ja mam takie myśli?

 

Tak zachęca do działania WWF.

niedziela, 04 października 2009

Blog Action Day to akcja bloggerów z całego świata, którzy umawiają się aby raz do roku konkretnego dnia napisać na jeden temat, ważny temat! Celem tej inicjatywy jest szerzenie świadomości, zachęcenie do dyskusji jak największej liczby osób. W zeszłym roku udział wzięło prawie 14 tysięcy bloggerów pisząc na temat ubóstwa.


W tym roku, 15 października wszyscy chętni będą pisać na temat: zmian klimatycznych. Jak powinien wyglądać wpis na zadany temat? Powinien dotyczyć tematu, a w jaki sposób to zrobić?, wszystko zależy od pomysłowości autora, najlepiej nawiązując do tematyki własnego bloga. Nie ma ograniczeń co do ilości i długości wpisów, ważny jest temat. Chętni do umówienia się z innymi na Blog Action Day tutaj mogą zrejstrować swój blog. Zachęcam!

 
1 , 2
| < Marzec 2019 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
Tagi
statystyka blogi Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...