ekorzecz

czwartek, 03 grudnia 2015

Lampa MYX składa się z włókna roślinnego i grzybni grzyba Oyster (odmiana boczniaka. Abażur trzeba sobie wyhodować... ogrodwcentrum.pl

czwartek, 12 marca 2015

Piłkarzyki i stół do ping-ponga z wyposażeniem - z kartonu:

Do kupienia tutaj!

czwartek, 25 kwietnia 2013

Specjalny rodzaj lejka (pisuar) włożony i zamocowany w beli siana to pomysł, który rozwiązuje problem sikania w plenerze (wersja dla panów) szczególnie podczas dużych imprez i festiwali. Po imprezie słomę można wywieść lub zostawić i po 6-12 miesiącach kompost gotowy.

 

Pomysłodawcami są francuscy projektanci ze studia FALTAZI. I we Francji będzie debiut na czerwcowym festiwalu Hellfest.

 

piątek, 02 grudnia 2011

Bobble to butelka wielokrotnego użytku z wymiennym filtrem węglowym, który wystarcza na 300 napełnień (butelka ma pojemność 0,55 l, filtry w rożnych kolorach). To prosty pomysł i dizajn (projekt Karima Rashida), ale i ekologiczna oraz tańsza alternatywa dla wody kupowanej w butelkach:Przy piciu wody z kranu dużo zależy od jej jakości. Woda z większości wodociągów jest twarda, mocno chlorowana – odstrasza zapachem i smakiem. Bobble z tym sobie radzi - przetestowałem na swojej twardej, zakamienionej wodzie i zdecydowanie jakość się poprawia – zimna z lodówki jest doskonała. Fajny ekogażdżet szczególnie w teren, na wynos, oczywiście dla tych co wodę piją. Dobry pomysł na prezent, także dla dzieci (piszę w imieniu trzylatka) – butelka jest z dziubkiem niekapkiem, pojemność odpowiednia, i mówi (trzylatek) że ładna.

Więcej na temat i do kupienia na www.waterbobble.pl

czwartek, 09 września 2010

Za pomocą specjalnego zestawu złożonego z kartonowego uchwytu i samoprzylepnych kółkek w prosty sposób można zamienić cieżkie i nieporęczne pudło w wygodny wózek. Kartonowy patent wytrzymuje obciążenie do 20 kg! Sposób na transport pudeł wymyślił David Graham.

 

Tak to wygląda:

środa, 21 lipca 2010

Buty z 'natury' zrobione. Dokładnie z roślin, jak poniższe dzieło Wendy Golden - trampek z traw i lnu.

 

Therese Flynn-Clarke wykonała zestaw trzech różnych par butów, z wielu części różnych roślin m.in. kwiatostanów i innych części palm, lnu, jedwabiu i wodorostów.

 

 

I bu(o)tek z traw i chwastów autorstwa Beth Hatton.

wtorek, 06 lipca 2010

Life Box to (nie)zwykłe pudełko kartonowe, którego ściany wypełnione są mieszanką nasion drzew wraz grzybową pożywką

Wystarczy puste pudło 'zasadzić' i po bardzo długich latach oczekiwania cieszyć się wyhodowanym lasem.

czwartek, 15 kwietnia 2010

Elegancką i funkcjonalną walizkę z kartonu (podwójna tektura falista) proponuje Chiara Goose. Walizka wygląda na mocną i pojemną, ale napewno trzeba ją trzymać daleko od wody. Dodatkowo po rozłożeniu można ją przekształcić w praktyczną szafkę:

sobota, 20 lutego 2010

Lampka nocna, na biurko i wisząca - żarówki zapakowane w papierowe torby, to pomysł projektantów z Liquidesign.

czwartek, 28 stycznia 2010

Worki powietrzne (sztauerskie - wykorzystywane do wypełniania pustych przetrzeni podczas transportu), rurki metalowe i guma. Po złożeniu i nadmuchaniu worków możemy wygodnie zasiąść na Blow Sofie.

Tania i łatwa w transporcie. Worki w 100% podlegają recyklingowi, można je wymieniać, kiedy się pobrudzą lub kiedy je zapiszemy - "Coś Ci chodzi po głowie? Zapisz to na poduszce sofy!"

Blow Sofa to dzieło MALAFOR - duetu projektowego Agaty Kulik & Pawła Pomorskiego.

wtorek, 20 października 2009

Projektantka Debbie Wijskamp opracowała doskonały pomysł na ponowne wykorzystanie niepotrzebnych gazet - robi z nich meble. A dokładnie z masy papierowej formuje elementy - przypominające deseczki, które z drewna nie są, ale przecież (gazety) drewnem kiedyś były.

 

Przetworzony papier stał się imitacją drewna.

 

Krok po kroku:

środa, 23 września 2009

Trzeba usunąć górną część szklanej bańki, rozpuścić specjalną tabletkę i wkropić odrobinkę krwi! I mamy światło. Tak działa pomysł Blood Lamp projektanta Mike'a Thompsona. Wszystko dzięki specjalnej substancji, która po kontakcie z krwią zaczyna świecić. Lampka jest jednorazowego użytku, po zgaśnięciu możemy ją wyrzucić do śmieci.

Wszystko po to aby zilustrować jak niebezpieczna dla naszego życia i środowiska  jest nadmierna eksploatacja zasobów naturalnych do produkcji dodatkowej (marnowanej) energii. Nadmierna utrata krwi jest niebezpieczna tak jak marnowanie energii elektrycznej. Bo gdyby każde zapalenie światła wymagało kropli krwi?


czwartek, 02 lipca 2009

Rozkładany i składany karton, z zestawem worków biodegradowalnych, jak sama nazwa sugeruje, do załatwienia szczególnej, pilnej sprawy. Shit box to pomysł do zastosowania natychmiastowego, w miejscu praktycznie każdym, a szczególnie tam gdzie o komfortową toaletę trudno. Dodatkowo na swój sposób ekologiczny i z namiastką luksusu. Rozłożenie go gdzieś na łonie natury, wśród pachnących kwiatów, drzew i śpiewających ptaków, może być luksusem!

 

Karton jest wilokrotnego zastosowania, zaopatrzony w 10 biodegradowalnych worków, dostępny w wersjach dla dzieci i dorosłych, do kupienia tutaj!

 

poniedziałek, 08 czerwca 2009

Głównym założeniem pomysłu „Water Cube” jest ograniczenie zużycia wody w każdej łazience. Wszystko jest zamknięte w szufladach i pomyślane tak aby odzyskiwać wodę z jednej czynności do innej.

Tak działa idea łazienkowego minimalizmu:

piątek, 05 czerwca 2009

Radio, które działa dzięki energii słonecznej albo sile ludzkich mięśni. Posiada panel słoneczny – naładowana bateria starcza na 7 godzin słuchania, i korbę – kręcąc ok. 1 minuty naładujemy radio na 30 minut! Koszt to 25$.

Pomysł prosty, słuszny i przystępny. Podobnie jak golarka na korbę to obowiązkowy ekoprzedmiot nie tylko na wakacje

 
1 , 2
| < Maj 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      
Tagi
statystyka blogi Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...