ekorzecz

czwartek, 03 grudnia 2015

Lampa MYX składa się z włókna roślinnego i grzybni grzyba Oyster (odmiana boczniaka. Abażur trzeba sobie wyhodować... ogrodwcentrum.pl

czwartek, 12 marca 2015

Piłkarzyki i stół do ping-ponga z wyposażeniem - z kartonu:

Do kupienia tutaj!

czwartek, 25 kwietnia 2013

Specjalny rodzaj lejka (pisuar) włożony i zamocowany w beli siana to pomysł, który rozwiązuje problem sikania w plenerze (wersja dla panów) szczególnie podczas dużych imprez i festiwali. Po imprezie słomę można wywieść lub zostawić i po 6-12 miesiącach kompost gotowy.

 

Pomysłodawcami są francuscy projektanci ze studia FALTAZI. I we Francji będzie debiut na czerwcowym festiwalu Hellfest.

 

piątek, 02 grudnia 2011

Bobble to butelka wielokrotnego użytku z wymiennym filtrem węglowym, który wystarcza na 300 napełnień (butelka ma pojemność 0,55 l, filtry w rożnych kolorach). To prosty pomysł i dizajn (projekt Karima Rashida), ale i ekologiczna oraz tańsza alternatywa dla wody kupowanej w butelkach:Przy piciu wody z kranu dużo zależy od jej jakości. Woda z większości wodociągów jest twarda, mocno chlorowana – odstrasza zapachem i smakiem. Bobble z tym sobie radzi - przetestowałem na swojej twardej, zakamienionej wodzie i zdecydowanie jakość się poprawia – zimna z lodówki jest doskonała. Fajny ekogażdżet szczególnie w teren, na wynos, oczywiście dla tych co wodę piją. Dobry pomysł na prezent, także dla dzieci (piszę w imieniu trzylatka) – butelka jest z dziubkiem niekapkiem, pojemność odpowiednia, i mówi (trzylatek) że ładna.

Więcej na temat i do kupienia na www.waterbobble.pl

czwartek, 09 września 2010

Za pomocą specjalnego zestawu złożonego z kartonowego uchwytu i samoprzylepnych kółkek w prosty sposób można zamienić cieżkie i nieporęczne pudło w wygodny wózek. Kartonowy patent wytrzymuje obciążenie do 20 kg! Sposób na transport pudeł wymyślił David Graham.

 

Tak to wygląda:

środa, 21 lipca 2010

Buty z 'natury' zrobione. Dokładnie z roślin, jak poniższe dzieło Wendy Golden - trampek z traw i lnu.

 

Therese Flynn-Clarke wykonała zestaw trzech różnych par butów, z wielu części różnych roślin m.in. kwiatostanów i innych części palm, lnu, jedwabiu i wodorostów.

 

 

I bu(o)tek z traw i chwastów autorstwa Beth Hatton.

wtorek, 06 lipca 2010

Life Box to (nie)zwykłe pudełko kartonowe, którego ściany wypełnione są mieszanką nasion drzew wraz grzybową pożywką

Wystarczy puste pudło 'zasadzić' i po bardzo długich latach oczekiwania cieszyć się wyhodowanym lasem.

czwartek, 15 kwietnia 2010

Elegancką i funkcjonalną walizkę z kartonu (podwójna tektura falista) proponuje Chiara Goose. Walizka wygląda na mocną i pojemną, ale napewno trzeba ją trzymać daleko od wody. Dodatkowo po rozłożeniu można ją przekształcić w praktyczną szafkę:

sobota, 20 lutego 2010

Lampka nocna, na biurko i wisząca - żarówki zapakowane w papierowe torby, to pomysł projektantów z Liquidesign.

czwartek, 28 stycznia 2010

Worki powietrzne (sztauerskie - wykorzystywane do wypełniania pustych przetrzeni podczas transportu), rurki metalowe i guma. Po złożeniu i nadmuchaniu worków możemy wygodnie zasiąść na Blow Sofie.

Tania i łatwa w transporcie. Worki w 100% podlegają recyklingowi, można je wymieniać, kiedy się pobrudzą lub kiedy je zapiszemy - "Coś Ci chodzi po głowie? Zapisz to na poduszce sofy!"

Blow Sofa to dzieło MALAFOR - duetu projektowego Agaty Kulik & Pawła Pomorskiego.

 
1 , 2 , 3
| < Styczeń 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
Tagi
statystyka blogi Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...